Lazer Epilasyon İzmit

lazer epilasyon

Lazer İzmit

Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüp izmit ilinde bir merkez arıyorsanız size aşağıdaki bilgileri okumanızı ve seçiminizi ona göre yapmanızı öneririz.

Lazer epilasyon nasıl gerçekleşir?

Lazer epilasyon uygulaması sırasında bi el aleti yardımı ile lazer ışınları cilde gönderilir. Bu ışınlar kılın yapısında bulunan melanin pigmenti tarafından emilir. Emilen enerji kıl kökünde bulunan ve kılı üreten kök hücrelerine ısı etkisi olarak yansır. Bu yansıma kıl kök hücrelerinde hasar oluşturur. Oluşan hasar kök hücrelerinin fonksiyonunu bozar ve kalıcı epilasyon sağlanmış olur.

Lazer epilasyon en iyi hangi bölgede yanıt verir?

Kadınlar lazer epilasyon konusunda şanslıdır ve başarı oranı yüksektir. Lazer epilasyon en iyi koltuk altı, genital, bacak bölgesinde cevap verir. Fakat diğer bölgelerde de başarı oranı yüksektir.

Erkeklerde epilasyon yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. Erkeler özellikle sakal üstü, boyun, ense, yanak, sırt, omuz, genital bölgede epilasyonu tercih ederler.

Kıl dönmesinde epilasyon etkilimidir?

Lazer epilasyon kıl dönmesini önler. Çünkü kıl dönmesi kıl ortadan kalktığı için ortadan kalkar. Birçok cerrah kıl dönmesi ameliyatlarından sonra tekrarı önlemek için epilasyonu tercih etmektedir.

Lazer epilasyonun başarısı nelere bağlıdır?

Lazer epilasyonun başarısı birçok faktöre bağlıdır. Bunların başında cilt tipi ve kıl yapısı gelir. Uygun lazer tipi ve dozunun kullanılması önemlidir. Lazer epilasyonda başarı oranı bazı bölgelerde %90 lara ulaşır. Bu nedenle profesyonel bir kadro ve ekipman gereklidir.

Lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

Lazer epilasyon uygulaması için bölgedeki kılları 1 ay boyunca almayınız. Lazer epilasyon öncesinde doktor sizi değerlendirir. Kıllar kısaltılır. Bölgeden kozmetikler temizlenir. Ve lazer işlemi başlanarak tek tek atışlar halinde işlem gerçekleştirilir.

Lazer epilasyon sonrası nelere dikkat edilir?

Lazer epilasyon sonrası bölge nemlendirilir. Lazer epilasyon yapılan alan güneşten korunmalıdır. Lazer epilasyon sonrası kıllar yolunmaz. Tüylerin kendiliğinden dökülmesi beklenir.

Lazer epilasyon için en uygun aday?

Lazer epilasyon uygulaması için en uygun aday beyaz cilt tipi kalın siyah kılları olan kimselerdir. Kadınlar daha şanslıdır. Koltuk altı genital, bacak bölgeleri en iyi yanıt alınan bölgelerdir.

 

Lazer epilasyon izmit hakkında daha geniş bilgi için görsele tıklayınız.